Консультації, поради для батьків

Як провести прогулянку з дітьми вихідного дня?

Зміст і насиченість прогулянки багато в чому залежить від того, з ким спілкуються в цей час діти. Тому, гуляючи з дитиною, дорослі повинні приймати більш-менш активну участь у всіх його розвагах. Навіть якщо прогулянка короткочасна і припускає лише невелику подорож по околишніх вулицях, можна запропонувати дитині пробігти до певного місця, пострибати зі скакалками, попасти м'ячем, сніжкою, камінцем у ціль. Якщо прогулянка тривала (у вихідні і святкові дні), потрібно передбачити під час її гри і спортивні розваги з іншими дітьми. Бажано, щоб батьки на прогулянках і екскурсіях давали дітям можливість вільно стрибати, бігати, ходити, долати невеликі перешкоди.

Улітку на прогулянці для розвитку рухів рекомендується організовувати ігри і вправи з різнобарвними кульками. Ігри з ними дарують їм багато радості, стимулюють до найрізноманітніших рухів. Як вправу можна запропонувати дитині підкинути і піймати кульку, потім ускладнити завдання: підкинути її декількома ударами.

Дуже різноманітні вправи зі звичайним м'ячем: перекочування; перекидання м'яча один одному, ловлячи його після відскоку від землі, від стіни, влучення в ціль і т.д. Деякі вправи з м'ячем розвивають м'язи стопи, що важливо для профілактики плоскостопості, наприклад, перекочування м'яча ногою від партнера до партнера, посилка його в ціль, причому позначають таку ціль («ворота») під час прогулянки зазвичай кущами, деревами, камінцями і т.д. Можна затіяти з дитиною гру у футбол, запропонуєте йому не тільки попадати м'ячем у ціль, але і «вести» його навколо якого-небудь предмета (дерево, кущ, площадка). Старших дітей потрібно навчити вдаряти ногою по м'ячу, що котиться чи підкинутому вгору.

У лісі, у парку, сквері добре з дитиною побігати. Біг між деревами, кущами розвиває спритність, координацію рухів. Для того, щоб переплигнути канаву, ямку, зістрибнути з купини, потрібна ще сміливість, вправність. Батьки повинні допомогти дитині навчитися стрибати. Спочатку це просте перешагування, а потім перестрибування через яку-небудь перешкоду — гілку, кущик, купину - з місця та з розбігу.

Загартовуючи дітей, розвиваючи їхню силу і витривалість, не слід, однак, зловживати тривалими прогулянками. Рекомендується дітям 3-4 років йти 15 - 20 хв., дітям 4-5 років — 20-25 хв. Батьки повинні стежити, щоб під час прогулянки-екскурсії дитина не утомлювалася. Для цього робляться обов'язкові короткі зупинки для відпочинку. Особлива увага при підготовці прогулянки-екскурсії звертається на взуття: воно повинно бути зручним та легким.

Кiлькiсть переглядiв: 309

Коментарi